ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

У лютому 1987 року відбулася установча конференція пенсіонерів Шевченківського району, на якій була створена ветеранська організація.   На ній обрали районну Раду ветеранів у складі 55 осіб і визначили структуру організації. Одразу за ініціативи Ради ветеранів та за підтримки місцевих партійних та адміністративних органів почали створюватися та зміцнюватися  первинні організації у кожному трудовому колективі, за місцем проживання, на підприємствах, в установах і навчальних закладах. Усього в районі на той час було створено 246 первинних структур.

Першим головою Ради організації  було обрано Ніколаєнка А.С., першим його заступником став Овсянников О.І. У 1990 році головою Ради ветеранів району обраний Овсянников Олександр Іванович, генерал-лейтенант, колишній член Військової Ради армії, який працював на посаді до 11 листопада 2011 року. Разом з ним ветеранські турботи ділив його перший заступник Кравцов Р.А.

У листопаді 2011 року, коли О.Овсянников залишив роботу за станом здоров'я, головою Ради був обраний Кравцов Роберт Андрійович, а першим заступником - Авдеєнко М.Д.

         У вересні 2013 року головою Ради ветеранів району став Авдеєнко Микола Дмитрович, а заступником – Дзюбенко Г.Н.

30-річний період (1987 - 2017 рр.) існування ветеранської організації можна поділити приблизно на три однакові періоди за часом, але абсолютно різних за суттю пережитого, повністю відмінних один від одного.

У перші п’ять років (1987 – 1991) наш життєвий устрій не змінювався, ми звично жили у тій реалії, в якій пройшло наше буття; ми були порівняно непогано забезпечені і ніхто не хвилювався про завтрашній день та про свою старість. Цей період був значно сприятливіший і в соціальних питаннях. Ради ветеранів усіх рівнів більше займалися організацією культурного дозвілля своїх підопічних, забезпеченням їхньої участі в патріотичному вихованню молоді, допомогою школам в організації та проведенні військово-патріотичних ігор «Зірниця», «Орлятко», створенням в школах музеїв бойової та трудової слави. І за необхідності займалися соціально-побутовими питаннями та працевлаштуванням ветеранів.

Другий період існування ветеранської організації (1992 - 1997 рр.) проходив значно складніше. Це був час непередбачуваних поворотів у суспільстві. Це призвело до масового зубожіння народу. У найважчих умовах опинилося старше покоління.

Ветерани усіх категорій стали частіше звертатися зі своїми потребами та клопотаннями, насамперед, у свої рідні ветеранські структури. Наприклад, тільки до райради ветеранів щороку звертається з різними життєво важливими проханнями, заявами та пропозиціями більш ніж 3 тисяч осіб.

Третій період (1998 - 2018) включає структурні зміни у територіальному устрою міста. У 2001 році на базі трьох районів  - Шевченківського, Старокиївського та Радянського – було створено один  - Шевченківський.

Особливу турботу та активність ветеранська організація району спрямовує до виконання свого головного завдання – захисту соціальних інтересів старшого покоління. Це завдання ми вирішуємо в тісній взаємодії з райдержадміністрацією, керівниками підприємств, установ, профспілковими організаціями, спонсорами, депутатами.

Незважаючи на відомі економічні труднощі, керівництво району, насамперед голови  райдержадміністрацій : Харитончук М.В. (2001-2006), Пилипишин В.П. (2007-2010), Зімін С.Г (2010-2014), Пантелєєв С.П. (2014), Гаряга О.О. (2014 – по теперішній час) завжди знаходили кошти для надання матеріальної підтримки райраді, радам ветеранів мікрорайонів. .

Районна Рада і ради ветеранів первинних структур підтримують добрі зв’язки з іншими громадськими організаціями, які надають істотну матеріальну допомогу і підтримку людям старшого покоління. Це районне відділення Товариства Червоного Хреста, Будинок милосердя, територіальні медичні і соціальні центри, Ради територіальних самоврядувань.

В усіх районних, міських та республіканських заходах, що проводяться, наша організація ветеранів завжди посідає активну життєву позицію.

Немало зроблено й робиться в плані захисту історії правди про Другу Світову війну 1939-1945 рр. Цей напрямок роботи згідно Уставу Організації ветеранів України є одним із основних і реалізується в райраді ветеранів відповідно з вимогами Закону України «Про увіковічення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років». Проводить цю роботу Центр історії райради ветеранів

Райрада ветеранів виступила з ініціативою створити в кожній школі клас історії Великої Вітчизняної війни, основним змістом якого повинні бути історичні документи про причини та хід  війни, її всесвітньо-історичного значення. Цю ініціативу підтримав Центр захисту правди історії при Раді Організації ветеранів України

Музеї бойової та трудової слави є у 14 школах із 41, в інших облаштовані кімнати та куточки.

Ветерани нашого колективу приймають активну участь у роботі наукових конференцій, «круглих столів», виступають по радіо й телебаченню, на сторінках газет зі статтями про героїчні подвиги народу та його славних Збройних Сил.

Ветеранські організації сумісно з райвійськкоматом, Товариством сприяння обороні України проводять військово-патріотичну роботу з допризовною молоддю шкіл району.

 Райрадою ветеранів разом з райвійськкоматом за допомоги  райдержадміністрації була оформлена і видана масовим накладом «Книга Пам'яті" загиблих у роки минулої війни громадян Шевченківського району.

Важливу роботу з військово-патріотичного та морально-естетичного виховання молоді проводять комісії культурно-масової роботи. Вони підтримують тісні зв’зки з усіма навчальними закладами району, організовують у школах зустрічі ветеранів з учнівською молоддю, проводять уроки пам'яті та мужності, допомагають в оформленні музеїв і куточків бойової і трудової слави, вміло пропагують правду про Велику Вітчизняну війну та Закони України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні1941-1945 рр.», та «Про увічнення Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 1939-1945 років».

Значну роботу щодо соціального захисту ветеранів проводять  Центр волонтерського руху «Пенсіонер» і  медико-соціальна комісія Ради ветеранів району. Ветеранські організації району приділяють належну увагу розвитку волонтерського руху, головною ланкою якого є волонтерський Центр «Пенсіонер», у первинних організаціях -  волонтерські групи під керівництвом волонтерів-організаторів. В своїй роботі добротворці співпрацюють з представниками відділу соціальних програм райдержадміністрації, Товариства Червоного Хреста, комітету  ветеранів жінок району, районним Управлінням освіти, територіальними центрами захисту населення.

Станом на 1 січня 2019 року в районній організації перебуває 14012 ветеранів усіх категорій. Серед них: учасників бойових дій – 379, інвалідів війни – 208, учасників Великої Вітчизняної війни – 2638, ветеранів праці - дітей війни 8909, ветеранів Збройних Сил, МВС і СБУ – 153, вдів загиблих воїнів – 436.

Районна Рада організації ветеранів нині складається з 40 членів, до Президії входить  13 осіб. В Раді налічується 2 комітети, 3 комісії та 2 центри  Для  більш плідної діяльності плани роботи райради і рад первинних організацій ветеранів складаються на півріччя.

У складі ветеранських організацій району понад 65% - жінки. Багато з них    - учасниці бойових дій, інваліди війни та загального захворювання, учасниці Великої Вітчизняної війни, діти війни, ветерани праці, вдови загиблих і померлих воїнів. Значна частина цих чудових жінок бере активну участь у роботі ветеранських організацій.

В організації ветеранів розвивається і культурне життя. Діють хори ветеранів «Калина», який знаходиться у складі  первинної організацій № 1012, що на масиві «Татарка». Багато років діє ансамбль «Мрія» під керівництвом Героя Соціалістичної Праці  Дев’ятової С.І.  Створений у 1987 році, він завоював великий авторитет і пошану серед населення міста та району, особливо серед ветеранів та молоді. Ансамбль здобув  звання «Народний» і відзначений високими нагородами – дипломами, грамотами та цінними подарунками.

Райрада ветеранів працює активно, дружньо й по - діловому вирішує завдання, що стоять перед нею, надаючи найбільшу увагу всебічному зміцненню і покращенню діяльності первинних організацій.

Ветерани району робитимуть усе можливе для того, щоб у наш складний і важкий час  за допомогою й за участю місцевих органів влади успішно вирішувати завдання щодо захисту життєво важливих інтересів багатостраждального старшого покоління.

Версiя для друку