Історична довідка Шевченківського району м.Києва
Шевченківський район був створений згідно з постановою ЦВК УРСР 4 квітня 1937 року. У жовтні 2001 року район – один з центральних районів столиці – збільшився внаслідок злиття з колишніми Радянським та Старокиївським районами міста.
Район межує на сході – з Печерським, на заході – зі Святошинським, на півночі – з Подільським, на півдні – з Солом’янським, на південному сході – з Голосіївським районами Києва. Історія Шевченківського району тісно пов’язана з історією створення самого міста, що сягає до VIII-IX століть, до зародження древньоруської держави – Київської Русі. Тут збереглися найцінніші історико-архитектурні та культурні пам’ятки – Золоті Ворота, Софіївський Собор, Володимирський Собор, Покровський монастир, Михайлівський Собор та інші. Головні події історії України, пов’язані з боротьбою за створення незалежної Держави, проходили саме в межах Шевченківського району.
Ядром становлення держави була Старокиївська Гора на якій Апостол Андрій поставив хреста і Святий Володимир проводив Вибір Віри та закладав основи державності, яку формували його син Ярослав та онук Всеволод. Центром Київської Русі була територія Шевченківського району, де засновано Київ – «Мати міст Руських».
Частина терену району лежить у межах давнього міста Ярослава, датується XI-XII ст. Це вулиці Ярославів Вал, Золотоворітська, Іринінська, Софіївська та Малопідвальна. Самі назви вулиць вказують на монументальність споруд: Золоті ворота, вали міста Ярослава, Софіївський та Іринінський монастир. Впродовж багатьох сторіч решта території сучасного Шевченківського району становила горбисту, прорізану глибокими ярами та струмками долину річки Либідь.
На території району знаходилась Центральна Рада та Софіївський (Богдана Хмельницького) майдан де проголошувалися Універсали, відбувалось обрання гетьмана Павла Скоропадського та інші не менш важливі події, пов’язані з історією формування Української Держави. На майдані Богдана Хмельницького відбувалися численні маніфестації та мітинги, що привели до проголошення Незалежності 24 серпня 1991 року. Серед монументальних храмів, збудованих в X-XII ст., найголовнішим і найвеличнішим є Софіївський собор, зведений за часів Ярослава Мудрого. На межі XVII- XVIII століть храм Святої Софії був перебудований у бароковому стилі, став 19-банним і в такому вигляді дійшов до наших часів. У всій Європі того часу не було побудовано нічого, що могло порівнятися зі «Святою Софією».
У 1990 році собор з ансамблем колишніх монастирських споруд на його садибі занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Михайлівський Золотоверхий монастир збудовано у 1108-1113 р.р. за князя Святополка Ізяславовича, онука Ярослава Мудрого. У розписах храму брав участь київський митець Алимпій.
В XVII-XVIII століттях собор св. архангела Михаїла перебудовано у стилі українського бароко. Найбільшим благодійником перебудови був гетьман Іван Мазепа. У 1716-1719 роках була збудована дзвіниця, але в 1934 році, в період войовничої боротьби з релігією, собор і дзвіницю було зруйновано. Нині Михайлівський Золотоверхий почав своє друге життя.
За період 1862-1882 років було побудовано Володимирський собор, в якому поряд з релігійними сюжетами велике місце займали історичні композиції «Хрещення Киян» та «Хрещення Володимира». Собор будувався на кошти відомих меценатів та на добровільні пожертвування киян. Він став ще однією видатною спорудою Києва. Пам’ятник княгині Ользі (фігури Кирила і Мефодія, княгині Ольги та Андрія Первозванного) на Михайлівській площі було відновлено у 1996 році.
Вулиця Володимирська насичена пам’ятками історії, архітектури, культури. Обабіч неї та в безпосередній близькості знаходяться залишки прадавніх Десятинної церкви і Софіївських воріт, Софіївський собор, Золоті ворота. Місце Десятинного храму на Старокиївській горі вшановується як святиня. На заповідній Старокиївській горі позначені місця розкопок двох князівських палаців доби Володимира Великого. Від перших князівських палаців до новобудов сьогоднішнього дня – все увібрала в себе Володимирська вулиця. На проїжджій частині позначено місце головного в’їзду до міста тих часів – так званої Софіївської брами. Вулиця являє собою своєрідний архітектурний музей, де знаходяться відомі усім споруди, а саме: Національний академічний театр опери та балету ім.Т.Г.Шевченка, Національний університет ім.Тараса Шевченка, міський будинок вчителя, пам’ятники Б.Хмельницькому, Т.Шевченку, М.Грушевському, М.Лисенку. На Володимирській можна побачити найбільш досконалий твір зодчого П.Альошина – нинішній Будинок вчителя. Будинок зводився у 1910-1911 роках як Педагогічний музей. Але ще до кінця того ж десятиліття він опинився в епіцентрі подій, яким судилося радикально змінити долю України.
Традиції благодійництва, у поширенні яких відіграв значну роль губернатор Фундуклей, мають у Києві давнє й міцне коріння. Сучасна вулиця Богдана Хмельницького, яка є невід’ємною частиною міста, раніше була Фундуклеївською вулицею.
Вулиця Богдана Хмельницького простягається від Хрещатика до вулиці О.Гончара. На цій вулиці розташовано унікальний у світі Музей медицини. Його експозиції присвячені історії розвитку медичної допомоги населенню, медичної науки і освіти з давніх часів. Через усю територію Шевченківського району пролягла головна магістраль - проспект Перемоги – одна з найкрасивіших у місті. Проспект Перемоги починається з однойменної площі. Найпримітніші споруди на площі –Національний цирк України, готель „Либідь”.
Епіцентром Шевченківського району є Хрещатик, який з’явився на Хрещатій долині у 1831 році. Хрещатик – чи не найкоротша у світі вулиця, але історія центральної магістралі довга і непроста. У давні часи глибоку долину між Верхнім містом і Печерськом перетинали вибалки та яри. Ця місцевість ще у часи Київської Русі являла собою вкриту лісом долину, по якій біг струмок. За однією із версій звідси пішла її назва – Хрещата (тобто перехрещена). Поряд було невелике озеро, з якого витікав струмок у напрямку нинішньої Бессарабки, далі він зливався з річкою Клов, яка впадала в Либідь. Той струмок теж називали Хрещатим. Це був лівий приток Либіді, який і по нині біжить під товщиною асфальту у колекторі. Перші будинки на Хрещатику з’являються у 1797 році. Тогочасні діючі правила і закони забудови міста та розумні умови кредитування робили справу забудови Києва кінця XVIII – початку XIX ст. взаємовигідною. Саме на зламі цих століть були зведені багатоповерхові прибуткові житлові будинки, готелі, які досі становлять найпрестижнішу частину старого житлового фонду та багатої архітектурної спадщини Шевченківського району.
Лук’янівське цивільне кладовище є одним з найстаріших некрополів Києва. Офіційне рішення про відкриття міська управа прийняла в 1878 році.
Пам’яті загиблих, які належали до різних національностей і знайшли спільну могилу у Бабиному яру, присвячено монумент у меморіальному парку - це багатофігурна бронзова композиція із зображенням громадян – жертв фашизму. Нині біля відгалуження яру встановлено пам’ятний знак у вигляді юдейського символу – менори. У 2001 році поставлено пам’ятник одній з найжахливіших сторінок сумного літопису окупації – «Дітям, розстріляним у Бабиному Яру».
З плином часу змінюється обличчя Шевченківського району, поряд з сивою давниною вирує сьогоденне життя – бурхливе і сповнене нового.
Прикрасою не тільки району, а й усієї держави, національною гордістю є Національний університет ім.Т.Шевченка.
На території району розташовано Київський Національний економічний університет ім.В.Гетьмана, Національний медичний університет ім.Богомольця, Національний педагогічний університет ім.Драгоманова та ряд інших вищих навчальних закладів.
Неможливо мати повне уявлення про район, не знаючи його культурне життя. Вісім театрів, що розташовані в Шевченківському районі, відомі далеко за межами не тільки Києва, але і всієї України. Серед них: Національна опера ім.Т.Шевченка, Національний академічний театр російської драми ім.Л.Українки, Київський державний молодіжний театр та інші. Національна опера ім.Т.Шевченка була зведена у 1898-1901 роках на межі століть. Вона має ренесансне оформлення та надзвичайну пишність.
Про насичене культурне життя району говорять назви: Будинок художника, Будинок учених, Республіканський будинок актора, кіностудія ім.О.Довженка, Музей історичного центру міста Києва.
Справжньою перлиною міста є й Пушкінський парк. Сирецький парк та парк «Нивки» з’явилися на карті району в середині минулого століття. Один з найкрасивіших і найшановніших – парк Тараса Шевченка, розташований навпроти Головного корпусу Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. У сквері на розі вулиць Мельникова та Герцена встановлено пам’ятник відомому українському письменнику І.П.Котляревському. Улюблений киянами та гостями столиці парк «Володимирська гірка» заснований ще у 30-х роках XIX ст. на території понад 10 га. На нижній терасі – пам’ятник князю Володимиру, встановлений у 1835 році.
Не можна обійти увагою улюблені місця мешканців районуі – Національний цирк та Київський зоологічний парк. Зоопарк заснований у 1908 році з ініціативи Київського товариства аматорів природи. З 1996 року Київський зоопарк увійшов до Європейської асоціації зоопарків та акваріумів.
Шевченківський район сьогодні поєднує в собі високопродуктивну промисловість і будівництво, поліграфічне виробництво і розгалужену торгівлю, охорону здоров’я і сферу побутового обслуговування, широку мережу навчальних закладів та закладів культури. На території району понад 50 держав світу розташували свої посольства та представництва.
Промисловість району представлена такими провідними підприємствами, як: ДАХК «Артем», ПАТ «НВО Київський завод автоматики», ДП «Дослідний завод зварювальних матеріалів ім.Є.О.Патона», ДП Поліграфкомбінат «Україна», ДП Видавництво «Преса України», ПАТ «Київмедпрепарат».
Науковий потенціал представляють широко відомі та знані не тільки в Україні, а й за її межами науково-дослідні та проектно-конструкторські інститути. У районі розташована Національна Академія наук України та більшість її інститутів, а також: ПАТ НТК «Електронприлад», ПАТ «Київпроект», та інші. Наукові медичні установи представлені Київським інститутом педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, інститут урології та нефрології, інститут гематології та переливання крові, Науковим центром радіаційної медицини АМН України, інститут травматології та ортопедії та іншими.
Заповідники:
ансамбль Софії Київської;
Державний історіко-меморіальний Лук’янівський заповідник.
Питома вага району в економіці в м.Києві |
|
Продукція промисловості (питома вага обсягу реалізованої продукції за 2018 рік у обсягах м.Києва) |
33,1% |
Роздрібний товапооборот підприємств роздрібної торгівлі, без урахування роздрібного товарообороту фізичних осіб-підприємців (питома вага, у % до підсумку) за 2018 рік |
7,5% |
Промисловість
Кількість підприємств, що знаходяться на самостійному балансі у 2018 році - 119 один. | |
Галузева структура промисловості по видах економічної діяльності | Питома вага, % |
Промисловість | 100,0 |
Добувна промисловість | 0,2 |
у тому числі | |
видобування енергетичних матеріалів | |
видобування неенергетичних матеріалів | |
Переробна промисловість | 87,3 |
з неї | |
Харчова промисловість та перероблення сільськогосподарських продуктів | 73,3 |
Легка промисловість | 0,2 |
у тому числі | |
текстильна промисловість та пошиття одягу | 0,2 |
виробництво шкіри та шкіряного взуття | |
Виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність | 4,7 |
Хімічна і нафтохімічна промисловість | 3,3 |
у тому числі | |
виробництво хімічних речовин і хімічної продукції | - |
виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів | 3,3 |
Виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції | 0,6 |
Металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім виробництва машин і устаткування | 1,5 |
Машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування | 3,2 |
у тому числі | |
виробництво комп'ютерів, електронної та оптичної продукції | 0,4 |
виробництво електричного устаткування | 1,12 |
виробництво машин і устаткування, н.в.і.у. | 1,6 |
виробництво інших транспортних засобів | 0,1 |
Виробництво та розподілення електроенергії, газу | 12,0 |
Водопостачання, каналізація | 0,5 |
Інші види переробної промисловості, ремонт і монтаж машин і устаткування | 0,5 |
Промислове виробництво
Обсяг реалізованої промислової продукції за останні три роки:
2016 рік 18 935,4 млн.грн.; 2016/2015 161,0%
2017 рік 55 973,9 млн.грн.; 2017/2016 295,6%
2018 рік 62 538,6 млн.грн.; 2018/2017 111,7%
Виконання плану індикативних показників за 2018 рік.
Доходи склали 8 395 143 400 грн. на одну особу 37 761,87 грн.
Частка простроченої заборгованості: дебіторської та кредиторської – 0 %.
Прямі іноземні інвестиції (на 31.12.2018 року)
В розрахунку на одну особу – 18842,8 дол. США
Транспортний комплекс і зв'язок
Автомобільний транспорт |
|
|
Виконують перевезення | 22 | один |
Кількість підприємств, що здійснювали перевезення пасажирів | 6 | один |
Кількість підприємств, що здійснювали перевезення вантажів | 16 | один |
Наявність автомобільних доріг | 149,3 | км |
Місцевого значення | 149,3 | км |
Підприємства поліграфії | Одиниць | Кількість | Керівник |
|
| працюючих |
|
Друкарні | 21 | 1696 |
|
Будинок звукозапису та друку УТОС 01001, м. Київ, пров.Шевченка, 4 (044) 278-14-07 |
| 25 | Щербань Наталія Анатоліївна |
ТОВ " Поліграфіст" 01054, м. Київ, вул.Воровського ,33 (044) 451-88-76 |
| 54 | Чернеженко Василь Павлович |
Видавництво "Преса України" 03047, м. Київ, пр-т Перемоги, 50 (044) 454-82-42 |
| 314 | Мельник Сергій Анатолійович |
ДП ПК"Україна" 04119, м. Київ, вул.Дегтярівська, 38-44, (044) 481-03-08 |
| 991 | Оніщенко Юрій Петрович |
ТОВ НВП"Поліграфсервіс" 01601, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 8, (044) 2347854 |
| 25 | Шовколюк Вячеслав Степанович |
ТОВ " Поліграфіст - школа" 01054, м. Київ, вул.Воровського ,33 (044) 451-88-72 |
| 3 | Дмитрієв Олександр Юрійович |
ТОВ"Стиль SV" 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького10, кв.31, (044) 234-22-40 |
| 9 | Розинка Віталій Олександрович |
ПП"Васіліск" 04050, м. Київ, вул.Мельнікова, 12 (044) 456-51-13 |
| 25 | Круглов Анатолій Анатолійович |
ПП"Торгсервис" 02660, м. Київ, вул. Бутлерова, 6,(044) 574-15-27 |
| 10 | Кучер Леонід Володимирович |
ДП"Київ війсково-картографічна фабрікака" 04116, м. Київ, вул.Шолуденка, 27/6 (044) 236-61-48 |
| 1 | Шахов Віктор Вікторович |
ТОВ"Агрополіграфсервіс" 04050, м. Київ, вул.Мельникова, 12 (044) 536-10-20 |
| 15 | Панасюк Віктор Іванович |
ТОВ Видавництво "Логос" 01030, м. Київ, вул.Б. Хмельницького, 10, k, 31,(044) 234-85-9 |
| 29 | Буйницька Ольга Миколаївна |
ТОВ "Верекон" 03057, м. Київ, вул.Є.Потьє, 12 (044) 490-94-58 |
| 32 | Борисова Марина Леонідівна |
ТОВ "Восьмий колір" 04128, м. Київ, вул. Плодова, 1, (044) 592-90-70 |
| 44 | Владикін Володимир Юрійович |
ТОВ "Робітнича газета" 03047, м. Київ, просп. Перемоги, 50, (044) 454-84-94 |
| 30 | Криволапов Анатолій Іванович
|
ТОВ "Видавничий дім "САМ" 01601, м. Київ, вул. Червоноармійська, 8 (044) 224-41-22 |
| 30 | Бродецький Владислав Володимирович |
ТОВ "Тетріс - Прінт" 04112, м. Київ, вул. Грекова, 12а, к. 20 (044) 592-80-08 |
| 15 | Лійка Оксана Петрівна |
М П "ТПП "Радосінь 01000, м. Київ, вул. Сім'ї Хохлових, 8 (044) 540-55-20 |
| 2 | Павлюк Петро Левкович |
ПП"Рябина" 01135, м. Київ, вул.Анрющенко, 6 (044) 236-75-75 |
| 15 | Коваль Олена Іванівна |
ТОВ "Система Торгсервіс" 04050, м. Київ, вул. Некрасовська, 6. (044) 574-15-27 |
| 20 | Кучер Леонід Володимирович |
ТОВ"Власта Продакшн" 04053, м. Київ, вул. Артема, 21 (050) 167-99-95 |
| 7 | Мєлєшкіна Наталя Олександрівна |
Споживчий ринок
Кількість |
|
|
Підприємств торгівлі | 1482 | один. |
з них: магазинів | 909 | один. |
Підприємств ресторанного господарства | 573 | один. |
Зареєстрованих ринків | 7 | один. |
Кількість книжкових магазинів | 28 | один. |
Книжковий фонд | 33900 | один. |
Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу (з урахуванням міжрайонного обміну), | 51466,7 | грн. |
Мале підприємництво
Кількість малих підприємств | 1853 | один. |
Середньооблікова чисельність працюючих на малих підприємствах | 37938 | осіб |
Питома вага обсягу реалізованої продукції (робіт,послуг) малими підприємствами в загальному обсязі реалізованої продукції (робіт,послуг) малих підприємств м.Києва за 2018 рік,% | 17,8 | % |
Кількість зареєстрованих підприємців,фізичних осіб станом на 31.12.2018 року* |
20 476 |
один. |
Кількість малих підприємств юридичних осіб станом 01.01.2019 року* |
65 074 |
один. |
Надходження від підприємств малого бізнесу до місцевого бюджету станом на 01.01.2019 року* |
4 824 085 |
тис.грн. |
*за даними ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м.Києві
СОЦІАЛЬНА СФЕРА
Заробітна плата
Середньомісячна заробітна плата штатного працівника по Шевченківському району у ІУ кварталі 2018 року |
16791 |
грн. |
Заборгованість заробітної плати
Всього станом на 31.12.2018 року | 36859,8 | тис.грн. |
- економічно активні підприємства | 18242,4 | тис. грн. |
- підприємства - банкрути | 17439,7 | тис. грн. |
- економічно не активні підприємства | 1178,0 | тис. грн. |
В бюджетній сфері | 0 | тис. грн. |
Трудові ресурси
Демографічні дані, тенденції |
|
|
Щільність населення на 1 кв. км (станом на 31.12.2018) | 8358 | чол. |
Народилось | 2693 | осіб |
Померло | 6213 | особа |
Міграційний приріст | 1539 | чол. |
ГУМАНІТАРНА СФЕРА
Освіта
Навчальні заклади |
|
|
Кількість вищих навчальних закладів(університети, академії, інститути) на початок 2018-2019 навчального року | 22 | один. |
Чисельність студентів | 89090 | осіб |
Чисельність викладачів | 9872 | осіб |
Кількість вищих навчальних закладів (коледжі, технікуми, училища) на початок 2018-2019 навчального року |
5 |
один. |
Чисельність студентів | 3602 | осіб |
Чисельність викладачів | 372 | осіб |
Кількість денних загальноосвітніх навчальних закладів (підпорядкованих управлінню освіти) | 38 | один. |
Чисельність учнів | 21526 | осіб |
Чисельність вчителів | 1456 | осіб |
Кількість навчально-виховних закладів (інтернатів) | 3 | один. |
Чисельність учнів | 1164 | осіб |
Чисельність вчителів | 100 | осіб |
Кількість постійних дошкільних закладів(підпорядкованих управлінню освіти) |
54 |
один. |
Чисельність дітей | 7293 | осіб |
Кількість персоналу | 1998 | осіб |
Кількість дитячих позашкільних установ (будинки творчості дітей та юнацтва, школярів, клуби юних техніків, екологів, авіа-автолюбителів, інші) (підпорядкованих управлінню освіти) |
6 |
один. |
Чисельність дітей | 7105 | осіб |
Кількість шкільних бібліотек | 41 | Один. |
Бібліотечний фонд | 670359 | один. |
Охорона здоров’я
Медичні заклади |
|
|
Кількість амбулаторно-поліклінічних закладів, підпорядкованих Управлінню охорони здоров’я Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 3-и Комунальні некомерційні підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» у їх складі: амбулаторій загальної практики/сімейної медицини-30. Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр», у складі працює : 9 філій та 1 відділення філії. |
|
Кількість ліжок денних стаціонарів | 170 | місць |
Забезпеченість ліжками в денному стаціонарі у розрахунку на 10 тис.населення | 7,6 | чол. |
Кількість лікарів | 569 | чол. |
Кількість середнього медичного персоналу | 631 | чол. |
Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів | 6207 | відвід. за зміну |
Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів у розрахунку на 10 тис.населення | 279 | відвід. за зміну |
Забезпеченість лікарями на 10 тис.населення | 25,6 | чол. |
Культура
Кількість: | один. | кількість працюючих, чол. |
Театрів | 8 | 2161 |
Кінозалів | 3 | 115 |
Бібліотек | 19 | 158 |
Закладів культури клубного типу | - |
|
Музеїв (включаючи філії) | 20 | 1219 |
Будинків культури | - | - |
Центрів дозвілля | - | - |
Дитячих музичних шкіл | 4 | 207 |
Дитячих шкіл мистецтв | 3 | 350 |
Дитячих художніх шкіл | 1 | 18 |
Перелік найвизначніших пам’яток
Кількість пам’яток | один. |
Всього: | 11369 |
Історії | 592 |
Архітектури | 814 |
Садово-паркого мистецтва | 12 |
Археології | 38 |
Монументального мистецтва | 132 |
Видатні історичні постаті регіону
В галузі: | Прізвище, ініціали | Посада, професія, фах |
Історії | Грушевський Михайло Сергійович | Перший президент України, відомий історик, видатний громадський і політичний діяч |
| Новицький Олексій Петрович | Відомий історик мистецтва, академік |
| Сухомел Григорій Йосипович | Відомий академік |
| Ханенко Богдан Іванович | Відомий колекціонер-меценат, археолог |
культури | Леся Українка (Косач Лариса Петрівна) | Видатна українська поетеса, письменниця |
| Гончар Олесь Терентійович | Видатний український прозаїк, Лауреат Шевченківської премії |
| Верьовка Григорій Гурович | Видатний український композитор, організатор та керівник відомого народного хору |
| Стеценко Кирило Григорович | Видатний український композитор |
| Гнатюк Дмитро Михайлович | Видатний співак, народний артист України |
| Мірошниченко Євгенія Семенівна | Видатна співачка, народна артистка України |
| Шамо Ігор Наумович | Видатний український композитор |
| Роговцева Ада Миколаївна | Народна артистка України, Лауреат Шевченківської премії |
| Петрицький Анатолій Галактіонович | Народний художник України |
| Косенко Віктор Степанович | Український композитор |
| Кікоть Андрій Іванович | Видатний український співак, народний артист України |
| Мурашко Олександр Олександрович | Видатний український художник |
науки і освіти | Патон Борис Євгенович | Президент НАН України, Академік НАН України |
| Заболотний Данило Кирилович | Видатний академік, український вчений-мікробіолог |
| Босенко Маріанна Іванівна | Народний вчитель України. Директор гімназії №48.Кандидат педагогічних наук , доцент кафедри педагогіки та психології |
| Волотовська Валентина Олексіївна | Заслужений вчитель України. Вчитель початкових класів ЗЗСО №95. |
| Шабалтас Ігор Петрович | Заслужений вчитель України. Вчитель фізики гімназії №153 |
| Костюк Микола Мартинович | Заслужений вчитель України. Вчитель історії ЗЗСО №139 |
діячі спорту | Рахлін Борис Анфіянович | Почесний громадянин Шевченківського району. Ветеран спорту. Володар 13 Олімпійських нагород, багаторазовий чемпіон світу та Європи зі спортивної гімнастики. Найавторитетніший суддя найбільших змагань гімнастів. |
| Цибуленко Віктор Сергійович | Ветеран спорту.Триразовий чемпіон Олімпійських ігор, бронзовий призер Олімпійських ігор 1956 року в м.Мельбурн, чемпіон Олімпійських ігор з метання спису 1960 року в м.Римі. Чемпіон Світу серед ветеранів 1994 року м.Бризбен (Австралія).П’ятикратний чемпіон СРСР. Багаторазовий переможець Міжнародних змагань. Рекордсмен України. |
Релігія
№ | Назва конфесії | Кількість віруючих | Дані про керівництво конфесії, телефон |
1 | Українська Православна Церква Московського Патріархату
|
| Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української православної Церкви Блаженніший Онуфрій (Орест Володимирович Березовський) 255-12-49 |
2 | Українська Православна Церква Київський патріархат |
| Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Михайло Антонович Денисенко) 235-41-77 |
3 | Українська Автокефальна Православна Церква |
| Предстоятель УАПЦ- митрополит Київський і всієї України Макарій (Малетич) 279-62-47 |
4 | Українська греко-католицька церква | 1000 | Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Святослав Юрійович Шевчук) |
5 | Українська Римсько-Католицька Церква |
| Його Високопреосвященство Митрополит Мечеслав (Мокшицький) 482- 35 -57 |
6 | Українська Уніонна Конференція Церкви Адвентистів Сьомого Дня | 1080 | Президент – Носов 467-50-49 |
7 | Євангельські Християни-Баптисти | 1100 | Голова – Антонюк Валерій Степанович, (067) 656-80-52 |
8 | Мусульманська релігійна громада | 3000 | Муфтій України – Шейх Саїд Ісмагілов 465-18-77, 465-18-78 |
9 | Релігійна громада Віри Багаї | 200 | Секретар національних духовних зборів – 449-66-86 |
10 | Євангельські Християни | 1000 | Паночко Михайло Степанович — старший єпископ УЦХВЄ 443-24-20 |
Кількість культових споруд (церкви, монастирі, костели, мечеті, молитовні доми, синагоги, інше) – 31
Спортивні об’єкти
Стадіони | 4 | одиниць |
Спортивні зали | 65 | одиниць |
Спортивні площадки | 194 | одиниць |
Фізкультурно-оздоровчі центри | 0 | одиниць |
Кількість стрільбищ, тирів | 13 | одиниць |
Плавальні басейни | 7 | одиниць |
Тренажерні зали | 55 | одиниць |
Інші спортивні споруди | 135 | одиниць |
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ДАНІ
ОРГАНИ ВЛАДИ
№ з/п | Виконавчі органи влади | Кількість одиниць | Працівників, осіб |
Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація, всього: | 1 | 311 | |
І | Апарат, в т.ч.: | 1 | 139 |
| керівництво | 5 | 4 |
| відділи апарату | 23 | 127 |
| сектори апарату | 3 | 6 |
| головний спеціаліст взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання корупції | 1 | 1 |
| головний спеціаліст з питань режимно-секретної роботи | 1 | 1 |
| головний спеціаліст з питань внутрішнього фінансового контролю та аудиту | 1 | - |
ІІ | Управління (з правом юридичної особи) | 7 | 156 |
ІІІ | Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту (з правом юридичної особи) | 1 | 5 |
ІY | Служба у справах дітей ( з правом юридичної особи) | 1 | 11 |
Громадські координаційні ради, дорадчі служби, комітети, спілки
№ з/п | Назва | Кількість членів, осіб | Дані про керівника |
1. | Колегія Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 49 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О. тел. 226-23-52 |
2. | Колегія Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 22 | Начальник Управління освіти Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Ярова Є.В. тел. 489-39-98 |
3. | Рада директорів підприємств та організацій Шевченківського району м. Києва при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 15 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
4. | Постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 8 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О. тел. 226-23-52 |
5. | Комісія з питань захисту прав дитини при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 14 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О. тел. 226-23-52 |
6. | Комісія з питань евакуації Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 19 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
7. | Комісія з питань покращення благоустрою та поліпшення санітарного стану району, запобігання та ліквідації несанкціонованої торгівлі на території Шевченківського району м. Києва | 13 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
8. | Місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 17 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О тел. 226-21-80 |
9. | Конкурсна комісія з питань оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Києва, яке передано до сфери управління Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 7 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
10. | Громадська рада при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 32 | Голова громадської ради Чиж Ю.І. тел.235-10-61 |
11. | Постійно діюча комісія із списання, переміщення необоротних активів в Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 7 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
12. | Постійно діюча комісія з проведення інвентаризації каси у Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 4 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
13. | Постійно діюча комісія з проведення інвентаризації у Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 7 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
14. | Міжвідомча координаційна комісія по роботі з сім’ями члени яких є учасниками антитерористичної операції, особами, переміщеними з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та зони проведення антитерористичної операції | 25 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
15. | Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та робочої групи з контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за їх місцем фактичного проживання/перебування Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 7 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
16. | Комісія щодо розгляду заяв членів сімей загиблих, які брали участь у бойових діях на території інших держав та осіб з інвалідністю, які брали участь на території інших держав Шевченківського району м.Києва про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення | 14 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О тел. 226-21-80 |
17. | Комісія зі звільнення у виняткових випадках громадян, що мають рідних, які повинні забезпечувати їм догляд та допомогу, від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківського району м.Києва та затвердження її складу» | 6 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
18. | Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації | 6 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
19. | Комісія щодо розгляду заяв членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб Шевченківського району м. Києва, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення | 14 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О тел. 226-21-80 |
20. | Комісія з відбору громадських організацій, які здійснюють діяльність на території Шевченківського району м. Києва, для надання фінансової підтримки з бюджету міста Києва при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 13 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
21. | Тимчасова комісія з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Шевченківському районі м. Києва при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 17 | Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Гаряга О.О тел. 226-21-80 |
22. | Міжвідомча робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення та забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці у Шевченківському районі м. Києва при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 16 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
23. | Комісія з вирішення питань надання житлових субсидій у виняткових випадках мешканцям Шевченківського району | 8 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
24. | Опікунська рада при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 9 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
25. | Дорадчий орган з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 9 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
26. | Районна робоча група з питань громадського бюджету у Шевченківському районі міста Києва | 7 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел.234-99-51 |
27. | Наглядова рада з питань розподілу і утримання житла у гуртожитках та використання гуртожитків і прибудинкових територій у Шевченківському районі міста Києва | 14 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
28. | Комісія з питань координації роботи, пов’язаної із складанням та уточненням списків громадян, які мають право на одержання приватизаційних паперів, при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 6 | Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Царан В.П. тел. 234-99-51 |
29. | Дисциплінарна комісія з розгляду дисциплінарних справ у Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 6 | Начальник організаційного відділу Островська Г.В. тел.234-25-86 |
30. | Конкурсна комісія для проведення конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби у Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 5 | Начальник організаційного відділу Островська Г.В. тел.234-25-86 |
31. | Громадська комісія з житлових питань при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 13 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
32. | Наглядова рада у сфері розподілу соціального житла при Шевченківській районній в місті Києві державній адміністрації | 13 | Заступник голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Миколаєнко Ю.І. тел. 226-22-34 |
33. | Оцінна комісія Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації для визначення права громадян взяття на соціальний квартирний облік | 7 | Начальник управління праці та соціального захисту населення Давиденко В.І. тел. 226-32-22 |
Головні територіальні структурні підрозділи центральних органів влади
№ п/п | Назва |
1 | ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ У ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ М.КИЄВА |
2 | ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ РУ ГУ ДСНС УКРАЇНИ у м.КИЄВІ |
3 | УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ КАЗНАЧЕЙНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ В ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ м.КИЄВА |
4 | ЦЕНТРАЛЬНИЙ МРВ ГУ СБ УКРАЇНИ в м.КИЄВІ ТА КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ |
5 | УПРАВЛІННЯ ПОЛІЦІЇ В ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ в м.КИЄВІ |
6 | ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД |
7 | ПРОКУРАТУРА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ |
8 | ЦЕНТРАЛЬНЕ ОБ’ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В м.КИЄВІ |
9 | ШЕВЧЕНКІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У м.КИЄВІ |
10 | ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ м.КИЄВА ГОЛОВНЕ ТЕРРИТОРИАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У м.КИЄВІ |
11 | ВІДДІЛ РЕЄСТРАЦІЇ АКТІВ ЦИВІЛЬНОГО СТАНУ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У МІСТІ кИЄВІ |
12 | ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ У м.КИЄВІ ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ |
13 | СЛІДЧЕ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ у ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ м.КИЄВА |
14 | УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ КАЗНАЧЕЙСЬКОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ в ШЕВЧЕНКІВСЬКОМУ РАЙОНІ м. КИЄВА |
15 | ШЕВЧЕНКІВСЬКА РАЙОННА ФІЛІЯ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ |
Засоби масової інформації
Електронні ЗМІ
№ з/п | Назва | Дані про засновників (власників) | Кількість працюючих, осіб |
1 | Субвеб - сторінка Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації у складі Офіційного порталу Києва «SHEV.KIEVCITY.GOV.UA» | 1. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) 2. Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація |
2
|
Опис герба Шевченківського району
Герб являє собою лазуровий щит, на якому зображені золота Софія Київська і золотий ключ. Софійський собор - це головна фігура герба, що символізує українську духовність. Ключ у геральдиці означає мудрість, знання та свободу вибору. Часто фігурує як емблема вільних міст, самоврядування. Золото на гербі - це символ багатства і величі, мудрості та духовності пращурів. Лазурна (синя ) барва - символ слави та величі. Увінчано герб золотим княжим вінцем із зображенням Архістратига Михаїла, бо на території Шевченківського району історично розташовувався державно-політичний центр Древньої Русі - Київ. На княжому вінці розміщено зображення Архістратига Михаїла, що є гербом м. Києва. Завершує композицію стрічка внизу герба з написом «Шевченківський район».