Протидія домашньому насильству
ІНФОРМАЦІЯ СТОСОВНО ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ >>>
Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07 грудня 2017 року № 2229-VIІІ визначено організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.
На виконання вищевказаного Закону та Закону України від 08 вересня 2005 року № 2866-ІV «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», 22 серпня 2018 року Постановою Кабінету Міністрів України № 658 затверджено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, яким визначається механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, спрямованої на забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, шляхом запобігання насильству, ефективного реагування на факти насильства, надання допомоги та захисту постраждалим особам, забезпечення відшкодування заподіяної шкоди, належного розслідування фактів насильства та притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності.
Відповідальною особою у сфері запобігання та протидію домашньому насильству в Шевченківському районі міста Києва є начальник відділу з питань запобігання та протидії насильству, торгівлі людьми та гендерної політики Управління соціального захисту населення Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації - Овчиннікова Ганна Олександрівна - (тел.044-236-14-79, 044-236-60-59,236-14-71)
Е-mail: ruszn@shev.kmda.gov.ua
Адреса: м. Київ, проспект Берестейський,5.
Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей працює цілодобово, за номером телефону: 1547
«ГАРЯЧА ЛІНІЯ» 1547 ПРАЦЮЄ ЦІЛОДОБОВО
З 11 лютого 2020 року в Україні офіційно розпочала роботу цілодобова «гаряча лінія» з коротким номером 1547.
Зазначена лінія опрацьовує та реєструє звернення про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі та насильства стосовно дітей.
Фахівцями «гарячої» лінії надаються:
інформаційні;
психологічні;
юридичні консультації.
Крім цього, фахівці можуть перенаправити звернення до інших органів державної влади, викликати поліцію або швидку допомогу у разі необхідності.
Дзвінки на номер 1547 є безплатними зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України.
Для громадян України, які перебувають за кордоном, слід телефонувати за номером телефону +38 (044) 284-19-43 (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку).
Усі дзвінки є анонімними та конфіденційними.
Домашнє насильство не можна замовчувати, воно потребує ефективного реагування і скоординованих дій.
Попри війну, проблема домашнього насильства не стає менш важливою. Війна, як і будь-яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Зокрема, це стосується насильства в родинах. Коли люди, які живуть у постійному стресі, опиняються в одному приміщенні, залежать один від одного та не можуть відволіктися, нерідко виникають ситуації домашнього насильства.
Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально.
Психологічне, фізичне, економічне та сексуальне - це форми, в яких може проявлятись домашнє насильство.
Попри війну всі відповідальні органи продовжують роботу, щоб попередити і захистити постраждалих.
В Україні за телефонним номером 15-47 цілодобово та безкоштовно діє „гаряча лінія" з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
„Гаряча лінія" приймає звернення від усіх заявників з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. Надається психологічна допомога згідно з напрямом роботи „гарячої лінії" 15-47. Окрім того, надаються роз’яснення, контактна інформація з питань безпеки та оборони, гуманітарної допомоги, соціальної допомоги тощо. Також надається психологічна підтримка заявникам, які телефонують з питань, пов’язаних з воєнними діями.
Звернутися на „гарячу лінію" можливо, зателефонувавши зі стаціонарних або мобільних телефонів на короткий номер 15-47, а також є можливість надіслати повідомлення через веб-сайт 15-47.
Окрім того, в Україні створена та діє мережа спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі, яка включає:
- мобільні бригади соціально-психологічної допомоги;
- притулки, що забезпечують цілодобове перебування (до 90 днів);
- денні центри соціально-психологічної допомоги (з кризовими кімнатами, що забезпечують цілодобове перебування (до 10 днів);
- спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі;
- регіональні та місцеві „гарячі лінії” з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
- інші заклади та установи, призначені для надання допомоги постраждалим особам (соціальні квартири, центри соціально-психологічної допомоги, ресурсний центр примирення та корекційно-відновлювальних програм, пункти невідкладної анонімної медико-психологічної допомоги для осіб, постраждалих від домашнього насильства).
Якщо ви постраждали від домашнього насильства, або стали свідком вчинення домашнього насильства – не мовчіть!
Нормативно-правова база:
Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків»
Закон України «Про соціальні послуги»
ГАРЯЧІ ЛІНІЇ:
Якщо Ви опинилися в ситуації домашнього насильства, телефонуйте:
102
Гаряча лінія Національної поліції України
0-800-500-202
Гаряча лінія патрульної поліції м. Києва
(044) 254-94-88
Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарного або мобільного телефонів, вуличних таксофонів в м. Києві) або Короткий номер з мобільного – 116 123
Якщо Ви стали свідком жорстокого поводження з дітьми або Ваша дитина потерпає від домашнього насильства – телефонуйте:
Національна дитяча гаряча лінія 0-800-500-225
(безкоштовно зі стаціонарних, мобільних телефонів чи таксофонів Києва)
Короткий номер з мобільного – 116 111
У разі зникнення дитини до Служби розшуку дітей 116-000
Інформаційно-довідкова служба МВС – (044) 256-03-33, 254-94-94
Кол-центр Національної поліції – 0-800-500-202
Урядова гаряча лінія – 15-45
Київське міське бюро судово-медичної експертизи (044) 275-34-46
Служба у справах дітей та сім'ї виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (044) 483-45-55
Служба у справах дітей та сім'ї Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації (044) 234-89-49, бульв. Т.Шевченка, 26/4
Київський міський центр соціально-психологічної допомоги: м. Київ, вул. Новодарницька, 26, корпус, 1, тел.: (044) 566-15-48
Київський міський центр по роботі з жінками: м. Київ, вул. Ю.Іллєнка, 20, тел. (044) 483-07-13, (044) 489-44-48 (телефон довіри)
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103
Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району: Київ, вул. Коперніка, 10, тел.: (044) 489-55-55, (044) 483-36-06