Спрощено механізм видачі ваучерів на навчання громадян віком старше 45 років

 

З 1 червня 2023 року спрощено процедуру отримання ваучера на навчання. Відтепер це можна зробити онлайн, подавши заявку на порталі Державної служби зайнятості.

Протягом 3 робочих днів заявка буде опрацьована фахівцями служби зайнятості і заявнику буде надано повну інформацію щодо можливостей проходження навчання за обраною професією чи спеціальністю.

Ваучер на підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації оплачується Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Наразі його максимальна вартість складає 26840 грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер на навчання   https://is.gd/saMbBu

Сьогодні завдяки ваучеру можливе навчання за 123 професіями та спеціальностями. Серед робітничих професій затребувані у роботодавців, такі як: бетоняр; штукатур; муляр; продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими; монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій; слюсар будівельний; електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку; електромонтер з експлуатації розподільних мереж; оператор котельні; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування; провідник пасажирського вагона; службовець на складі (комірник); дорожній робітник тощо.

Ваучером на навчання можуть скористатись громадяни, які мають професійно-технічну чи вищу освіту, не зареєстровані в центрі зайнятості та:

- вік яких становить старше 45 років (до досягнення пенсійного віку), а страховий стаж є не меншим 15 років;

- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я (до досягнення ними пенсійного віку);

- звільнені з військової служби після участі у проведенні здійсненні заходів і з забезпечення національної безпеки і оборони (до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення);

- внутрішньо переміщені особи за відсутності підходящої роботи;

- особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

- особи, які у період дії воєнного стану в Україні отримали поранення внаслідок військової агресії;

- громадяни, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

 

За інформацією: Київського міського центру зайнятості

Перейти до спискуВерсiя для друку