Шевченківський ЦНАП для внутрішньо переміщених осіб

Згідно інформації, озвученою міністеркою з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Іриною Верещук, станом на 1 вересня в Україні зареєстровано 4 млн. 965 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО), з яких 300 тис. додалися за останній рік, тобто з 1 вересня 2022 року. Державою на всіх адміністративних рівнях вживаються заходи для забезпечення ефективної соціальної підтримки згаданих верств населення.

Станом на 1 листопада з початку поточного року Центром надання адміністративних послуг Шевченківського району внутрішньо переміщеним особам були надані послуги в кількості:

Оформлення статусу ВПО і отримання довідки про взяття на облік є правом, а не обов’язком. Але цей документ необхідний для отримання грошових виплат від держави - для себе та дітей. Крім того, така довідка дає право переоформити соціальні виплати чи пенсію, отримати доступ до медичного обслуговування та допомогу із пошуком житла, влаштувати дитину в садок чи школу. Для отримання фінансової допомоги від міжнародних організацій також може знадобитися довідка.

В Шевченківському Центрі надання адміністративних послуг за адресами: бульв. Т.Шевченка, 24/6 та вул. Б.Хмельницького, 24 можна отримати адміністративні послуги:

- Видача довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Подати заяву на отримання статусу переселенця з 14 років можна самостійно, від імені дитини це мають робити батьки. Якщо людина є недієздатною або має обмежену дієздатність – від її імені документи подає законний представник. Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений постановою Кабінету Міністрів України №509 від 1 жовтня 2014 року (зі змінами і доповненнями).

- Надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Допомога призначається ВПО, які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації. Перелік затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Актуальний список варто перевіряти на сайті Міністерства з питань реінтеграції, адже його регулярно оновлюють. Також допомогу можуть отримати ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання та інформація про яке внесена до Державного реєстру, або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок бойових дій. Допомога також призначається дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО.

З 1 листопада 2023 року допомога призначається на шість місяців на сім’ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця одному з членів сім’ї (уповноваженій особі) у такому розмірі: для осіб з інвалідністю та дітей - 3000 грн., для інших осіб - 2000 грн. Допомога призначається на кожного члена сім’ї, відомості про якого включено до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО. За певних умов допомога може автоматично призначатися на другий шестимісячний період. Вичерпний перелік умов надання/ненадання, подовження та скасування допомоги - в постанові Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» №332 від 20 березня 2022 року (зі змінами і доповненнями). Загальний строк отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.

- Взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання. ВПО, у яких відсутнє у власності житло або житло, розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окуповані території, або яке є зруйнованим мають право на отримання житлового приміщення в тимчасове користування. Житлові приміщення з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб безоплатно надаються ВПО та членам їх сімей у тимчасове користування на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання.

- Компенсація витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Компенсація надається фізичним особам - громадянам України віком від 18 років, які є власниками житла або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях ВПО (крім членів своєї сім’ї), для покриття понесених ними витрат. Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік ВПО).

Додаткову інформацію можна отримати в call-центрі за номерами (044) 202-60-38, (044) 202-60-39, або на офіційному веб-порталі Центру надання адміністративних послуг м.Києва https://kyivcnap.gov.ua/

Одержати детальну інформацію про статус внутрішньо переміщених осіб, дізнатися про виплати для переселенців можна також на веб-порталі Дія. Крім того, Мінсоцполітики за підтримки Міністерства цифрової трансформації створено платформу єДопомога, де розміщена інформація про те, як отримати допомогу на проживання ВПО від держави та від міжнародних організацій, як підтримати українські сім’ї речами першої необхідності, як звернутись за допомогою до волонтерів за ліками, продуктами, засобами гігієни тощо.

Перейти до спискуВерсiя для друку