3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

В цей день варто нагадати суспільству про важливість рівних можливостей для всіх людей і привернути увагу до питання, наскільки безбар’єрним є навколишній простір для людей з інвалідністю. Насправді, термін «безбар'єрність» набагато ширший і включає в себе доступність, прийняття та залучення. Це принцип та практика створення середовища, яке доступне та зручне для використання всіма людьми, незалежно від їхніх фізичних або когнітивних можливостей.

З ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації.

Створено онлайн-платформу Довідник безбар’єрності, в якому визначено нові норми етики спілкування та який сприяє формуванню безбар’єрного середовища. Цей довідник про те, як говорити з повагою до людей, як писати та звертатися, щоб поступово наше суспільство позбулося штучних бар’єрів та дискримінаційних виключень.

Центр надання адміністративних послуг Шевченківського району, зі свого боку, всіляко намагається забезпечити повну безбар’єрність, доступність та зручність послуг для всіх.

Шевченківський ЦНАП працює за двома адресами: бульв. Т. Шевченка, 26/4 (центральний відділ) та вул. Б. Хмельницького, 24 (відділ № 1). Документи приймаються і видаються на перших поверхах, забезпечуючи рівний доступ для всіх громадян. Для входу у приміщення наявні пандуси, є кнопки виклику. Ширина вхідних дверей відповідає стандартам для проходження крісла колісного, не менше 80 см. На рецепції використовуються планшети зі встановленою системою відеозв’язку для перекладу жестовою мовою особам з порушенням слуху. Рецепція центрального відділу передбачає обслуговування людини на кріслі колісному – має занижену частину. На початку грудня така ж рецепція буде встановлена на вул. Б. Хмельницького, і в більш зручному місці. У зонах очікування монітори електронної черги мають голосовий супровід. Платіжні термінали та термінали електронної черги знаходяться у доступних місцях. При необхідності видачу талонів, оплату адміністративного збору та фізичний супровід осіб проводять адміністратори. Наявні куточки самообслуговування із врахуванням потреб користувачів крісел колісних у доступі до них. Облаштовані спеціальні санітарні кімнати. В центральному відділі є внутрішній пандус для переходу з зони очікування до зали прийому. У відділі № 1 є кімната матері та дитини.

У територіальному відділі № 2 за адресою: просп. Берестейський, 5 наразі проводяться ремонтні роботи із врахуванням вимог доступності.

Керівництво Шевченківського ЦНАП працює над зростанням рівня доступності та якості надання адміністративних послуг, створення доброзичливого і комфортного простору. У планах на 2024 рік:

  • співпраця з громадськими організаціями осіб з інвалідністю для здійснення моніторингу доступності ЦНАП;
  • проведення навчання адміністраторів взаємодії з різними групами громадян, враховуючи їхні особливості та потреби;
  • облаштування кімнати матері і дитини в центральному відділі;
  • придбання інформаційних табличок збільшеним шрифтом та у контрастному співвідношенні кольорів шрифту та фону;
  • придбання інформаційних терміналів з функцією «для осіб з інвалідністю з порушенням зору».
Перейти до спискуВерсiя для друку